Giresun Valisi  Mehmet Fatih Serdengeçti, Eynesil ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, 22 Eylül Cuma günü gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, ilçenin kamu kurumlarını ziyaret ederek bilgi aldı.

Ziyaretin ilk durağı Eynesil Kaymakamlığı oldu. Vali Serdengeçti, Hükümet Konağı önünde Eynesil Kaymakamı Erkut Pamuk, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ve il protokolü başta olmak üzere Eynesilli milli sporcularımız karşıladı.

2023_349_02

Vali Serdengeçti, karşılama töreninde milli sporcular; Ahsen Cebeci (U16 Gülle Atma Türkiye Şampiyonu), Aylin Karabektaş (U16 Disk Atma Türkiye Şampiyonu), Allahverdi Yıldız (U16 Üç Adım Atma Türkiye Şampiyonu), Sevinç Yağmur Şükür (U18 Disk Atma Türkiye Şampiyonu), Metin Mert Ataman (U20 Disk Atma Türkiye Şampiyonu) ve Emre Çolak (U18 Üç Adım Atlama Türkiye ve Balkan Şampiyonu) ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Sporcuları tebrik eden Vali Serdengeçti, uluslararası arenada da başarılar diledi.

Eynesil Belediyespor, Evinde Mağlup Oldu Eynesil Belediyespor, Evinde Mağlup Oldu

2023_349_04

Karşılama töreninin ardından Serdengeçti, Eynesil Kaymakamı Erkut Pamuk ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. İlçenin güncel durumu, projeler ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Serdengeçti, ilçe güvenliğini sağlayan kurumları ziyaret etmek üzere ilk olarak Eynesil İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçti.

2023_349_07

Eynesil İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde 2. Sınıf Emniyet Müdürü Sırrı Akbay tarafından karşılanan Vali Serdengeçti'ye İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından güvenlikle ilgili güncel gelişmeler hakkında bir brifing sunuldu. Emniyet teşkilatının çalışmaları, suçla mücadele ve trafik güvenliği gibi konulardaki faaliyetler hakkında detaylı bilgi verildi. Sayın Valimiz, emniyet güçlerine teşekkür ederek, ilçe güvenliğine yönelik çalışmaların önemini vurguladı.

2023_349_10

Ziyaretin son ayağı ise Eynesil İlçe Jandarma Komutanlığı oldu. Sayın Valimiz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer ve yetkililer tarafından karşılandı. Jandarma teşkilatının yürüttüğü faaliyetler ve köylerdeki güvenlik önlemleri hakkında brifing alındı. Sayın Valimiz, jandarma personelinin özverili çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamasının önemini vurguladı.