Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, görevine başladığı ilk günden itibaren resmî kurum temsilcileri başta olmak üzere ziyaretçi kabullerine devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Serdengeçti, 25 Eylül Pazartesi günü ilk olarak Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Giresun İşletme Müdürü Hakkı Kahya’yı makamında kabul etti. Müdür Gürler ve Kahya tarafından şehirdeki doğalgaz dağıtımının güçlendirilmesi ve geliştirilmesi konuları hakkında bilgi verildi. Vali Serdengeçti, doğalgaz altyapısının yaygınlaştırılması ve daha fazla hane tarafından kullanılabilmesi için iş birliği yollarını değerlendirdi.

2023_361_01

Ardından 108. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Yağlıdere Kaymakamlığı görevine atanan Seda Ünlü’yü makamında kabul eden Vali Serdengeçti, Kaymakam Ünlü’ye hayırlı olsun dileklerini ileterek görevinde başarılar diledi.

2023_361_02 (1)

Daha sonra Ensar Vakfı Giresun Şube Başkanı Seyfi Göktekin ve heyetiyle bir araya gelerek vakfın çalışmaları ve gençlerin eğitimi hakkında bilgi aldı.

2023_361_03

Giresun Belediyesi’nden skandal ihale Giresun Belediyesi’nden skandal ihale

Akabinde Ordu Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Semra Ebil ve heyetiyle görüştü. Görüşmede, eğitim sektöründeki gelişmeler ve öğrenci başarısını artırmak için yapılacak işler hakkında bilgi verildi. Vali Serdengeçti, eğitim alanında yapılan çalışmalara destek verme ve şehirdeki öğrencilere daha iyi bir eğitim imkânı sağlama çabalarını destekledi.

2023_361_08

Ardından TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hasan Volkan Katrancı ve heyetiyle bir araya geldi. Turizm sektöründeki gelişmeler ve şehirdeki turistik potansiyelin değerlendirilmesi konularında bilgi verildi. Vali Serdengeçti, turizm sektörünün geliştirilmesi ve şehrin turistik cazibesinin artırılması için iş birliği yapma konusunda mutabık kaldı.

2023_361_10

Makam kabullerinde Vali Serdengeçti, son olarak AKUT Arama Kurtarma Derneği Giresun Operasyon Merkezi ekibi ile görüştü. Görüşmede acil durumlarda hızlı müdahale ve kurtarma operasyonları hakkında Operasyon Sorumlusu Ömer Aksu ve heyet tarafından Vali Serdengeçti’ye bilgi verildi. Vali Serdengeçti de şehirdeki acil durum yönetimi ve kurtarma çalışmalarına destek veren AKUT ekibine ve gönüllülere teşekkür etti.