Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 101. yıl dönümü münasebetiyle kabul töreni düzenlendi.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinin 101. yıl dönümü, "30 Ağustos Zafer Bayramı" programıyla bir kez daha Giresun Valiliğinin ev sahipliğinde yüceltildi.

Şenlikoğlu, "Dev projeler Giresun'a çok yakıştı" Şenlikoğlu, "Dev projeler Giresun'a çok yakıştı"

Giresun Valiliği Makam katında saat 10.30’da gerçekleştirilen kabul töreninde Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tebrikleri kabul etti.

F4xXyXsW8AA1O5g

Kabul törenine; Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas, Ali Temür, Elvan Işık Gezmiş ve Ertuğrul Gazi Konal, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Kiraz, İdare Mahkemesi Başkanı İlter Amil, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yılmaz Can, Giresun Baro Başkanı Av.Soner Karademir, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Dr.Davut Sinanoğlu ile il protokolü ve vatandaşlar katılım sağladı.

Resmi, özel, kamu kurum ve kuruluşları mensupları “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” gereğince tebrikata giriş sırasıyla tebriklerini ileterek törene katıldılar.

F4xXba8W8AEaaD4

Vali Serdengeçti ve Belediye Başkanı Şenlikoğlu'nun tebrikleri kabul etmesinin ardından, Merkez Hacı Miktad Camii Müezzini Yakup Arine tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Akabinde İl Müftü Vekili tarafından Şehitlerimiz için dualar edildi.

Vali Serdengeçti, kabul töreniyle ilgili olarak “Aziz milletimizin egemenlik iradesini ortaya koyduğu 30 Ağustos Bayramı’nın 101. yılı münasebetiyle Valiliğimizde Tebrikat ve Kabul Törenlerimizi gerçekleştirdik.” cümlelerini kullandı.

Tebriklerin kabul edilmesi programı, davetlilere yapılan ikramlarla sona erdi.