Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Cumhuriyetin 100.yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “100. Yılda 100 Hatim Duası” Mevlid-i Şerif programına katıldı.

Program kapsamında; Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devlet büyüklerimiz ile ülkemizin birliği ve devletimizin bekası uğruna canlarını feda eden tüm Şehitlerimizin ruhu için 100 hatim tilaveti gerçekleştirdi.

2023_424_01

Giresun'da Türkçe Öğretmenleri İçin Mesleki Gelişim Semineri Düzenlendi Giresun'da Türkçe Öğretmenleri İçin Mesleki Gelişim Semineri Düzenlendi

Giresun Merkez Hacı Miktad Camii'nde 27 Ekim Cuma günü Akşam namazını müteakip 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri tarafından Mevlid-i Şerif okunarak Kur’an-ı Kerim tilaveti icra edildi. Akabinde İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül tarafından hatim duası okundu.

Programın sonunda Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Şehitlerimiz için hep birlikte dualar edildi.

Vali Serdengeçti, cami cemaati ile birlikte dua ederek “ ‘100. Yılda 100 Hatim Duası Mevlid-i Şerif’ programında canlarını bu cennet vatan uğruna feda eden tüm şühedayı ve kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve mağfiretle yâd ettik. Yüce Mevla kabul eylesin.” paylaşımında bulundu.

2023_424_07

Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Serdengeçti, camii çıkışında mevlit programına katılan cemaate; Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından hazırlanan mevlit şekeri ve lokum ikramında bulundu.