Vali Enver Ünlü, 6 Şubat'taki deprem felaketinin ardından Koordinatör Vali olarak gittiği Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki çalışmalarının ardından 34 gün sonra Giresun’a döndü.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek Ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine görevlendirilen Vali Enver Ünlü, 30 Mart Perşembe günü deprem bölgesindeki çalışmalarına başlayarak depremzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması noktasında yürütülen çalışmaları 34 gün boyunca koordine etti.

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Deprem bölgesindeki koordine görevinde gittiği ilk günden itibaren gecesini gündüzüne katan Vali Ünlü, yaptığı çalışmalarla ve bölge insanıyla kurmuş olduğu samimi ilişkiler sayesinde Türkoğlu halkının gönlünde taht kurmayı kısa süre içerisinde başardı.

Türkoğlu ilçesinde yaraların sarılması için 34 gün boyunca aralıksız çalışan Vali Ünlü, 2 Mayıs Salı günü Giresun’a döndü.

Vali Ünlü, Türkoğlu ilçesinde bulunduğu süre zarfında il den deprem bölgesine sağlanan yardımlar başta olmak üzere Giresun’da misafir edilen depremzede vatandaşlarımıza yönelik barınma, beslenme, sağlık ve psiko-sosyal destek çalışmaları ile “Askıda Gıda” kampanyası hakkında da yetkililerden bilgi aldı.