Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, bu Pazar sandık başına giderek Türkiye’nin geleceğini oylayacak olan Giresunlulara, “Bir oy Kemal’e, bir oy da CHP’ye” çağrısı yaptı. Uzunalioğlu, 14 Mayıs 2023'de 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin tarihi bir seçim olduğunu belirterek, 14 Mayıs’ın çok önemli bir yol ayrımı olacağını ifade etti. Türk milletinin 14 Mayıs’ta tek adam rejimine dur diyerek, sosyo-ekonomik açıdan daha refah bir ülke, tam demokrasi ve Atatürkçü bir yönetim anlayışına ‘evet’ diyeceğine inançlarının tam olduğunu kaydeden İl Başkanı Uzunalioğlu, “Bir Oy Kemal’e, Bir Oy CHP’ye” dedi.

“EN CİDDİ VE MUHTEŞEM SEÇİM ÇALIŞMASINI BİZ YÜRÜTTÜK”

Aday listelerinin kesinleşmesinin ardından hiç vakit kaybetmeden tüm teşkilatların milletvekili adayları Elvan Işık Gezmiş, Reşat Nuri Özdemir, Fikri Bilge ve Hakan Adanır ile birlikte sahaya inerek, Giresun’u karış karış gezerek, halka kucaklaştığını kaydeden Uzunalioğlu, “Sonuna geldiğimiz seçim çalışmalarında en ciddi, samimi ve halkla iç içe seçim çalışmasını CHP olarak biz yürüttük. Giresun halkı milletvekili adaylarımızı çok sevdi ve benimsedi. CHP olarak bu seçimlerde bir ilkede imza atarak, Giresun’dan ilk kez meclise bir kadın milletvekili göndermenin gururunu hep birlikte yaşayacağız. Seçim çalışmaları sırasında halkın 21 yıllık AKP iktidarından ve tek adam rejiminden bıkıp, usandığına şahit olduk ve gördük. Partili, partisiz Giresunlular artık bir değişim ve her alanda daha demokratik bir yönetim anlayışı istiyor. İnşallah buda cumhurbaşkanı adayımız ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı ve Millet İttifakı’nın iktidarıyla gerçekleşecektir. Bir kez daha 14 Mayıs’ta bir oy Kemal’e, bir oy CHP’ye diyoruz. Her şey çok güzel olacak, 15 Mayıs’ta Türkiye’ye yine baharlar gelecek” diye konuştu.

Mütevazi tavırlarıyla vatandaşın gönlünde taht kurmaya devam ediyor Mütevazi tavırlarıyla vatandaşın gönlünde taht kurmaya devam ediyor

WhatsApp Image 2023-05-11 at 12.16.45