Duroğlu Belediye Başkanı HALİL ÇETİN'in, belediyede çalışan Belediye-İş Sendikası üyesi işçilere yönelik baskı ve tehditleri devam ediyor. Başkan ÇETİN, toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılan işçi ücretlerini kanunlara aykırı bir şekilde geri çekerek, işçileri zor durumda bıraktı. Belediye-İş Sendikası'ndan ayrılmak istemeyen üyelerimize baskı yaparak, direnen bazı üyeleri hukuksuzca işten çıkarmıştır. Yıllarca köy hizmetlerinde işçi olarak çalışan Başkan ÇETİN'in, başkan olduktan sonra işçilere sahip çıkmayarak geçmişini hiçe saydığı belirtiliyor. İşçilerin sendikal haklarını yok sayarak baskı ve zulüm uygulayan başkan ÇETİN'in, bu politikalardan vazgeçmesi ve işçi kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidermesi talep ediliyor. Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı HALİL YEŞİLTEPE, işçilere yapılan baskıların durdurulmasını ve toplu iş sözleşmesinde anlaşılan ücretlerin ödenmesini istiyor. Sendikal baskının, Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine göre suç olduğu ve bu suçu işleyenlerin yargı önünde hesap vereceği hatırlatılıyor.

BASIN BÜLTENİ

Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin'in belediyede çalışan Belediye İş Sendikası üyesi işçilere baskı ve tehditleri devam ediyor.

Başkan Halil Çetin, imzalanan toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılan işçi ücretlerini kanunlara aykırı bir şekilde geri çekerek işçileri zor durumda bıraktı.

Başkan Halil ÇETİN, Belediye-İş’ten ayrılmak istemeyen üyelerimize baskı yapmış, bu baskıya direnen bazı üyelerimizi de hukuksuzca işten çıkarmıştır.

Yıllarca köy hizmetlerinde işçi olarak çalışan Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin, başkan olduktan sonra işçilere sahip çıkmayarak geçmişini hiçe saydı.

İşçileri en iyi Halil Çetin'in anlaması gerekirken sendikal hakları yok sayan bir zihniyeti anlamakta güçlük çekiyoruz.

Duroğlu halkına hizmet eden, alın teri döken işçilere baskı ve zulüm uygulayarak haklarını yok sayıyor.

Mobing uygulayarak ellerinden aldıkları kazanılmış haklarının ve emeklerinin karşılıklarının işçi kardeşlerimize geri verilmesini istiyoruz. 

Belediye Meclisi Temmuz Toplantısı Yapıldı Belediye Meclisi Temmuz Toplantısı Yapıldı

Sendikal baskı, Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine göre, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak bir suçtur. Bu kanunsuz emirleri verenler de, uygulayan maşalar da Türk Ceza Kanununa göre suç işliyor. Bu suçu işleyenler, yarın mahkeme kapılarında yargılanırken, tek başlarına kalacaklarını bilsinler.

Belediye-İş “şu” veya “o partinin”, “yan kuruluşu”, “arka bahçesi”, “yandaşı” değil, işçinin, emekçinin, sesidir soluğudur, yoldaşıdır.

Sayın Belediye Başkanı Halil Çetin'e sesleniyoruz; İşçilere yapılan baskı ve tehditleri bırakın. İşçi kardeşlerimize uygulanan bu ücret politikalarınızdan bir an önce vazgeçin. Emekçi kardeşlerimizin sözleşme ile anlaştığı ücretleri verin. Sayın başkanın yapılan bu yanlıştan bir an önce dönmesini ve işçi kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.

HALİL YEŞİLTEPE
Belediye-İş Sendikası 
Giresun Şube Başkanı

Belediyeyi Sendikası Logosu

Editör: Ortak Kullanım