Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi koordinasyonunda; Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarında kalan birinci sınıf üniversite öğrencilerine ve hastanelerde staj yapan üniversite öğrencilerine yönelik psikolojik iyi oluşun desteklenmesi ve güçlendirilmesi amacıyla Ekim ayı boyunca eğitim programı ilde bulunan tüm yurtlarda ve merkezde bulunan hastanelerde gerçekleştirildi. 

c68a99d0-4be7-4e02-856c-03aaf40b7b70

Eğitim programında Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan Psikolog Mustafa İlker Erol, Psikolog Sevilay Kocabaş, Psikolog Gamze Açıkgöz ve Psikolog Yasin Zorlu tarafından iç dünyamızın tanınması, psikolojik zorlanma durumlarının anlamlandırılması ve üstesinden gelmesi kabul ve kararlılık terapisi (ACT) temelinde “Kendime İyi Bak” konulu eğitim verilmiştir. 

e9f13086-4d36-4bcf-994e-8bef951b054b

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ise “Uyuşturucu ile Mücadele, Madde Bağımlılığı” ve “Kadına Yönelik Şiddet, İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” eğitimi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından gezici kütüphane tanıtımı yapmıştır.