Giresun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şunlar kaydedildi:

"2022 Yılı Buzağı Desteklemesi 1’inci Dönem Ödemesi, Bakanlığımız tarafından T.C. Ziraat Bankası Destekleme Hesabına yüklenmiş olup, ödemeler banka tarafından yetiştiricilerin T.C. kimlik ve vergi numarasının son hanesine göre aşağıdaki günlerde hesaplarına aktarılacaktır.

Giresun’da Kahverengi kokarca ile 20 bin Samuray arısı mücadele edecek Giresun’da Kahverengi kokarca ile 20 bin Samuray arısı mücadele edecek

Ekran görüntüsü 2023-03-31 153658

Bu kapsamda; Giresun İlimiz genelinde 7 bin 853 yetiştiricimize, 21 bin 641 baş buzağı için 15 milyon 975 bin 725 lira destekleme ödemesi yapılacaktır.

Yetiştiricilerimiz; tarımsal destek hesaplarından, hesapları yoksa 3 ay içerisinde “desteklemeler havuz veya geçici hesap”tan desteklemelerini alabileceklerdir.

-Enerji veya su kullanım ücreti borcu olan yetiştiricilerden;

Banka Genel Müdürlüğü tarafından, destek tutarından borç miktarı kesilerek, ilgili kurumlara aktarılmakta, kalan tutar yetiştiricilere ödenmektedir. (Desteği bankada olmayan veya eksik olan yetiştiriciler, ilgili şirket veya kurumlara yönlendirilecektir.)

Yeni bir uygulama olarak, bu dönemde ÇKS borcu olan yetiştiricilerden;

Destek tutarından borç miktarı kesilerek, her ilin döner sermaye hesabına aktarılmakta ve kalan tutar yetiştiricilere ödenmektedir. "