Kısa bir süre önce ilk kazması vurulan DOKAP destekli ‘Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme’ projesi kapsamında altyapı çalışmaları ile eş değer üstyapı çalışmaları  aralıksız olarak devam ediyor.

Vatandaşların konforlu bir alan içerisinde keyifle vakit geçirebilmeleri için 900 metrelik alan içerisinde; 250 m demir korkuluk, 1.877 m2 begonit parke, 3.300 m2 doğal granit parke taşı, 14 adet çift kollu aydınlatma direği, 54 adet tek kollu aydınlatma direği ile aydınlatılma için de 80 adet projektör gibi çalışmaların yapılması planlanıyor.

Ayak Tenisi Turnuvası’nda Şampiyonlar Belli Oldu Ayak Tenisi Turnuvası’nda Şampiyonlar Belli Oldu

7_339

Güzergahı, tarihi ve kültürel yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken lokasyonlardan biri olan Özgürlük Yolu’nda çalışmaların kısa sürede tamamlanması için yoğun çaba sarf ediliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Tarihimize ve kültürel varlıklarımıza değer veriyoruz. Tarihi Sokakbaşı Yenileme Projemizin ardından Özgürlük Yolu projemize de hemen başladık. Giresun’umuzun tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkartacak her iki projemizin de kısa sürede tamamlanması için mesai harcıyoruz. Şehrimizi güzelleştirmek, vatandaşlarımızın kültürel bağ kurduğu bu alanlarımızın hak ettiği değere kavuşturuyor olmak bizleri mutlu ediyor. Tarihi ve kültürel değerlerimizin gelecek yıllarda da yaşatılması adına gerçekleştirdiğimiz her iki projemiz şimdiden Giresun’umuza hayırlı olsun.” dedi.

1_682