Giresunspor’un taraftar gruplarından Genç Çotanaklar ve Giresunspor İstanbul Gönüllüleri, Giresunspor yönetimini istifaya davet ettiler.

Giresunspor Başkanı Nahid Yamak, transfer tahtası açıklaması. Giresunspor Başkanı Nahid Yamak, transfer tahtası açıklaması.

Genç Çotanaklar yazılı basın açıklamasında,  “Göreve geldiği günden bu yana, hayal kırıklıklarından başka bir şey veremeyen, mali ve sportif kötü gidişatı durduramayan ve aylardır İstifa etmesini; gerek tribünde, gerek sosyal medyalarda dile getirdiğimiz; Nahid Yamak'ın bir dakika kaybetmeden başkanlık görevini bırakması kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir. Kendi yaşantısında kimin ne yaptığı kendisini ilgilendirir, ancak

GİRESUNSPOR camiasında yöneticilik, başkanlık yapan kişilerin temsil noktasında olduklarını bilmeleri, camiayı zora sokacak davranışlarda olmamaları gerektiğini bilmeleri gerek. Etik bulmadığımız davranışlar sergileyen Nahid Yamak'ı derhal İSTİFA etmeye davet ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Giresunspor İstanbul Gönüllüleri’nin açıklaması ise şu ifadelerde bulundu;

“Son 9 haftadır, peş peşe aldığımız mağlubiyetlerle zor bir dönemden geçiyoruz. Sadece 6 puanla ligin son sırasına demir atmış durumdayız ve kümede kalmak, imkansız gibi görünüyor. Üstelik çözüm üretme konusunda da başarısızız. Ocak ayında yönetim tarafından düzenlenen üç programda toplanan yardım paralarının nereye harcandığına dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Yönetimin olumlu bir adım attığına dair hiçbir iz yok ve her geçen gün daha fazla hayrete düşüren skandallarla gündemdeyiz. Daha fazla detaya girmeden, acilen yönetimin istifasını vermesi ve kulübün yönetimine bir kayyum atanması gerekiyor. Son bir yıllık mali durumlar, para giriş ve çıkışları detaylı bir şekilde incelendikten sonra kongre yapılmalıdır”