Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ile CMK Ücret Tarifesinin, avukatların hakettiği miktara yükseltilmesi talepleri doğrultusunda işlem yapılması ve Emniyet Genel Müdürlüğünün müdafii beyanlarının ifade tutanağına geçirilmemesine dair hukuka aykırı işleminin uygulanmasının durdurulması amacıyla 05 Temmuz 2022 tarihinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yapılan toplantıya Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, TBB Başkanı Av. Ramiz Erinç Sağkan, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok Baro Başkanı katıldı.

Adalet Bakanlığında yapılan toplantıda Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir söz alarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıca Giresun Cezaevi arazisine yapılacak müstakil Giresun Adliyesi binasına, Tapu ve Nüfus Müdürlüklerinde avukatların karşılaştığı sorunlara değinerek taleplerini bildirdi.

2 (8)-1

Şenlikoğlu’na sert sözler Şenlikoğlu’na sert sözler

Ziyaret sonrası TBB’de yapılan toplantı sonrasında TBB ve tüm baroların ortak hareket etmesi, yeni adli yıl açılışına kadar diyalog sürecinden sonuç alınamaması halinde mücadelenin eylemsel olarak devam etmesine karar verildi.

Giresun Barosu Yönetim Kurulu, "Hukuka, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın onuruna aykırı her türlü uygulamaya karşı mücadelemizi kararlılıkla devam edeceğimizi kamuoyuna bir kez daha ilan ederiz" açıklamasında bulundu.