Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, ekmek fiyatlarında yapılan artıştan sonra Giresun Belediyesi'nin sosyal yardımlarının da güncellenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Giresun’da da mal ve hizmetlerde fiyat artışları yaşandığına işaret eden Murat Bektaş, “Bu doğrultuda daha önce 220 gramı 3.5 liradan satılan ekmeğin 200 gramı 4 liradan satılmaya başlanmıştır.

Giresun Belediyesi’nce ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan sosyal kart ile aylık ekmek yardımı uygulamasında daha önce 1 kontör karşılığı 1 ekmek alınabilirken artış sonrası 2 kontör karşılığı 1 ekmek verilmeye başlandığı yönünde yakınmalar vatandaşlarımızca partimize iletilmektedir.

Doğu Karadeniz’in en büyük güneş enerji santrali tam kapasite üretime başladı Doğu Karadeniz’in en büyük güneş enerji santrali tam kapasite üretime başladı

Aylık yüklenen kontörle alınan ekmek miktarı artış sonrası yarıya düşeceğinden vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Belediye Meclisi üyelerimiz aracılığıyla Meclisten talepte bulunduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kontör miktarının güncellenmesini bekliyoruz” dedi.