Giresun Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinasyonunda İçişleri Bakanlığı bütçesinden; proje karşılığı yardım almaya hak kazanan derneklere yönelik "Protokol İmza Töreni" gerçekleştirildi.

Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda 31 Ekim Salı günü saat 11.00'de gerçekleştirilen törene Giresun Valiliği adına ilgili Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Yakınoğlu katılım göstererek protokolü imzaladı.

protokol imzaaa

Bu anlamlı etkinliğe; İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nazan Aydoğan ve Şef Havva Akgün ile projeye hak kazanan derneklerin yetkilileri katılım sağladı.

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

Giresun Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği, "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" adlı eğitim, kültür, sağlık ve spor içerikli projesini hayata geçirerek engelli dostu eğitim ortamlarının oluşturulmasına katkı sağlamayı ve engelliliğe yönelik farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Projenin imza törenine; Dernek Başkanı Osman Şeyranlıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Reyhan Pirdal, Filiz Ercan, Aysel Kamçı, Melek Kalay, Özlem Aydın ile özel çocuklar da katılarak önemli bir dayanışma örneği sergilediler.

imza tör

Göksu Travertenlerinde Kamulaştırma Yapıldı  Göksu Travertenlerinde Kamulaştırma Yapıldı 

AFETE HAZIR GİRESUN!

Giresun’un yerel arama-kurtarma ekiplerinden ATAK Doğa ve Arama Kurtarma Derneği, "Afete Hazır Giresun!" projesini Giresun Valiliği ile imzalayarak iş birliğine dikkat çekti. Bu proje kapsamında akarsu arama, kentsel arama kurtarma, doğa arama kurtarma eğitimleri ve afet bilinçlendirme seminerleri düzenlenecek.

İmza töreninde; Dernek Başkanı Mehmet Mete Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri Levent Sevinç ile Mutlu Evrim Almalı da yer aldı.

Giresun'da gerçekleşen bu önemli imza töreni, sivil toplum kuruluşlarının topluma fayda sağlayan projeler geliştirme ve hayata geçirme kararlılığını bir kez daha gösterdi. Bu projelerin Giresun ve çevresindeki topluluklara büyük faydalar sağlaması beklenmekte.