Giresun Belediyesi, Sıfır Atık Projesi için vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, Giresun’da faaliyet gösteren liseler, üniversite ve hazırlık kursları ile yapılan ortak çalışma kapsamında hazırlık kurslarına geri dönüşüm kutuları bırakıldı.

Giresun Üniversitesi'nde Geleneksel Hamsi Şenliği Coşkusu Yaşanacak Giresun Üniversitesi'nde Geleneksel Hamsi Şenliği Coşkusu Yaşanacak

3_659

Etkinlik kapsamında geri dönüşüm önemi ve ülke ekonomisine katkısı açısından Sıfır Atık projesinin önemi anlatıldı. Proje kapsamında vatandaşlar, kâğıt, cam, plastik ve metal gibi atıkları tiplerine göre evlerinde ayrıştıracak. Daha sonra bu atıklar Giresun Belediyesi tarafından evlerden alınarak geri dönüşümleri sağlanacak.

1_715

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Sıfır atık projesini ve projenin nasıl yürütüleceğini vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Atıklar evlerde tiplerine göre ayrıştırılacak ve bu atıklar geri dönüştürülecek.  Daha yaşanılabilir, temiz ve kaynaklarını verimli kullanan bir Giresun için hazırladığımız Sıfır Atık Projesi ile geleceğimizi yakından ilgilendiriyor. Şehrimizde çöpler artık doğayı kirletmeyecek, aksine temiz bir çevre oluşturmak için bize kaynak sağlayacak.” dedi.