Türkiye'deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Seçim öncesi, engelli veya hastalığı nedeniyle oy kullanmaya gidemeyecek seçmenler, 

Seyyar sandıklarda oy kullanabilir. 

YSK'nın aldığı karar gereği seyyar sandıklarda sadece il ve ilçe merkezlerinde yaşayanlar oy kullanabilecek, köy ve beldelerdeki yatağa bağımlı seçmeler seyyar sandıklara kaydolamayacak. 

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından 4-17 Ocak tarihleri arasında E-Devlet ya da www.ysk.gov.tr internet adresinde seçmen olup olmadığı kontrol edilmeli.

lZngVsaKsE-Y_83f773fPg

CHP Espiye Belediye Meclis üyeleri aday listesi açıklandı. CHP Espiye Belediye Meclis üyeleri aday listesi açıklandı.

Seyyar sandıkta nasıl oy kullanılır?

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenler, askı süresi içinde “Engeli Nedeniyle Yatağa Bağımlı Olduğu” veya “Hastalığı Sebebiyle Yatağa Bağımlı Olduğu” ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ile birlikte,www.ysk.gov.tr internet adresinden temin edebileceği “Seyyar Sandık Kurulu Talep Formunu” doldurup yerleşim yerinin bağlı bulunduğu ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa teslim etmeleri halinde kayıtlı oldukları adreste seyyar sandık uygulaması ile oy kullanabilecekler. Bir önceki seçimde sağlık raporu bulunanlardan yeni sağlık raporu istenmeyecek.