Bulancak’ın emektar edebiyat öğretmenlerinden, geçtiğimiz aylarda vefat eden Yılmaz Karabaş’ın ismi, Çocuk Parkına verilerek yaşatılacak.

Bulancak Belediyesi, Cadde Sokak İsimleri Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen toplantı sonuçlarını duyurarak önemli bir karara imza attı.

Bulancak'ta Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bağışçılarına plaket Bulancak'ta Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bağışçılarına plaket

Yılmaz Karabaş için yapılan talep üzerine alınan karar doğrultusunda, İhsaniye Mahallesi Lale Sokak Eski Kamyon Garajı'nda bulunan isimsiz çocuk parkına "Yılmaz Karabaş Çocuk Parkı" ismi verilmesi kararı alındı.

Bulancak Belediyesi’nde yapılan açıklamada; “İlçemizin çeşitli okullarında uzun yıllar görev yapıp binlerce öğrenci yetiştiren, ömrünü vatana, millete hayırlı nesiller yetiştirmeye adayan ve 15.02.2023 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılan ancak yakalanmış olduğu ağır bir hastalık neticesinde 09.09.2023 tarihinde ebediyete irtihal eden eğitimci, yazar, şair ve fikir adamı Yılmaz Karabaş'ın adının şehrimizde yaşatılabilmesi için uygun göreceğiniz isimsiz bir parka isminin verilmesi talep edilmektedir. İhsaniye Mahallesi Lale Sokak Eski Kamyon Garajında bulunan isimsiz çocuk parkına " Yılmaz Karabaş Çocuk Parkı" olarak isim verilmesi oya sunularak Belediye Meclisi üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlanarak kabulüne oy birliği ile karar verildi.” ifadeleri kullanılarak, duyuruldu.

Şehir sakinleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Yılmaz Karabaş'ın adının çocuk parkında yaşatılacak olması, şehirde anlamlı bir anı bırakarak kalıcı izler oluşturacak.