Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci toplantısı gerçekleşti.

Belediye Meclisi toplantısında, Belediyenin 2022 yılı faaliyet raporu oylamaya sunularak oy çokluğuyla kabul edildi.

2_463

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu raporun oylanmasının ardından yaptığı konuşmada, hizmetlerle dolu 4 yılı başarıyla geride bıraktıklarını paylaştı.

Göreve geldiğimiz günden bugüne temel belediyeciliğin yanında sosyal ve kültürel belediyeciliği ve proje belediyeciliğini de ön plana aldıklarını ifade eden Başkan Şenlikoğlu, “Her 3 kulvarda da şehrimizin eksikliğini gidermeye çalışıyoruz. Gerek Belediyemizin kendi imkanları, gerekse Ankara’da ki ikili temaslarımız aracılığıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlıklarımızın destekleriyle Giresun’umuza hak ettiği ve planladığımız proje hizmetleri getiriyoruz. Geride kalan süreçte şehrimize 2 Milyar TL üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik. Bu miktar ve gerçekleştirdiğimiz projeler Giresun Belediyesi’nin belediye olduğu dönemden buyana gerçekleşen en büyük hizmet seferberliğidir.” dedi.

4_413-1

Başkan Şenlikoğlu, geride kalan 4 yıllık süreçte; Sahil Düzenleme ve Işıklandırma, Plajlar Bölgesi 1.etap (2.etap devam ediyor), Kale Yenileme ve Güzelleştirme, Sokak Sağlıklaştırma ve Dış Cephe Yenileme, Prestij Cadde Projeleri, (Nihatbey Caddesi, Pazar Caddesi, Fatih Caddesi ), Bilgi evleri, Yöresel Ürünler Pazarı gibi 50’yi aşkın dev projeyi hayata geçirdiklerini,  Millet Bahçesi, Doğu Park ve Galericiler Sitesi, Uzuncakum Su Ürünleri Merkezi ve Balıkçı Barınağı, AB Atıksu Arıtma Projesi, İkisu mevkiinden getirilen içme suyu projesi ve stadyum ile hastanenin bulunduğu bölgeye köprü gibi 30’u aşkın dev projenin ise devam ettiğini açıkladı.

6_330

Başkan Köse'nin 19 Mayıs Mesajı Başkan Köse'nin 19 Mayıs Mesajı

Şenlikoğlu, şehir girişi dal çık projesine yerel seçimler öncesi kazma vurmayı planladıklarını, Cin Ahmet ve Nizamiye bölgelerinde otopark projesi, Küçükköy-Andal mevkiine Ticaret Merkezi Projesi ile Ülper Altyapı Tesisleri projelerinin ise hazırlık aşamasında olduğunu bildirdi.

Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısının ise 4 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılmasına karar verilerek oturum sonlandırıldı.