8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle ziyaretlerini sürdüren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Hacı Hüseyin Mahallesi Muhtarı İpek Can, Aydınlar Mahallesi Muhtarı Sultan Alemdar İbiç ve Kemaliye Köyü Muhtarı Tülin Şenel ile bir araya gelerek kendilerine hediye takdim etti.

1 (39)

Ziyaretlerinde muhtarların özel günlerini kutlayıp bilgi alışverişinde bulunulduktan sonra ne kadar mukaddes bir görevde bulunduklarını ifade eden Şenlikoğlu: “Muhtarlık yerel yönetimlerin vazgeçilmez yapı taşı, muhtar ise bölge vatandaşının, haklarını korumak üzere görevlendirdiği güvenilir kişidir. Bu özellikleri bakımından yükü ağır bir görev. Böylesine yorucu, meşakkatli bir yükü üstlenerek mahallelerimize ve Giresun’umuza hizmet etmeleri paha biçilemez. Yaşamı yeşerten, yaşatan ve her türlü zorluğa göğüs geren kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana hayatımızın her alanında vazgeçilmezimiz olmuşlardır. Kadın muhtarlarımızın böylesi kutsal görevlerde olması hepimiz için gurur verici. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Belediye sorumluluk alanlarımız içerisinde 28 mahallemiz var ve muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Belediye olarak sorumluluk sahamızda olmayan ancak muhtarlarımız ile iş birliği içerisinde şehrimizin 53 köyüne de belediyemizin imkanları dahilinde hizmet götürüyoruz.” şeklinde konuştu.

2 (20)-1

Ordu'da 5 Bin Ferik Tavuk ve Horoz Dağıtıldı! Ordu'da 5 Bin Ferik Tavuk ve Horoz Dağıtıldı!

Ziyaret sonrası kadın muhtarlar, Başkan Şenlikoğlu’nun bu anlamlı günde kendilerini ziyaret etmeleri karşısında çok memnun kaldıklarını belirterek: “Belediye olarak her koşulda yanımızda olduğunuz içinde teşekkür ediyoruz.” dediler.

4 (23)