İsraf, yolsuzluk ve talan düzenine; Fuat Köse ile son vereceğiz İsraf, yolsuzluk ve talan düzenine; Fuat Köse ile son vereceğiz

Başkan Şenlikoğlu, Giresun Belediyesi’nin bölgede görevlendirdiği ve başarılı çalışmalara imza atan arama kurtarma ekiplerinin etkin çalışmalar yürütmesi için koordinasyonu sağlayarak ekipleri yönlendiriyor.

Organizasyonu sağlamak ve herkesin ihtiyacına cevap vermek üzere hummalı çalışma yürüten ve bölgeye adım attığı andan itibaren depremzedeleri bir an olsun yalnız bırakmayan Başkan Şenlikoğlu: “Hayatın her alanında her türlü ihtiyaç için Giresun Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla birlikte depremi yaşayan vatandaşlara destek olmak için buradayız. Bir gönül köprüsü kurduk. Depremin ilk yaşandığı andan itibaren öncelikle arama kurtarma ekiplerimizi ve araçlarımızı bölgeye gönderdik. Ardından lojistik destek sağlayacak bir ekipte oluşturduk. Hem arama kurtarma işlemleri hem de vatandaşlarımızın gıda ve diğer ihtiyaçlarını dağıtmak için arkadaşlarımız çabalıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve gönüllülerimizle bölgede eşine az rastlanır bir fedakârlık örneği sergileniyor. Bizler de burada bire bir depremzedelerin yanında olmak için geldik. Ekiplerimizle birlikte bütün gücümüzle vatandaşlarımızın yanında olacağız. Devletimiz çok büyük. Depremin hemen ardından devletimiz her türlü müdahaleyi fazlasıyla yaptı, yapmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Başkan Aytekin Şenlikoğlu, dün akşamdan itibaren Adıyaman’dan ayrılarak, çalışmalarını Malatya’da devam ettirmek için bu şehre hareket etti.