Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, Engelliler Haftası kapsamında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.

Sema Ünlü, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 11.00’de Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım’ın eşi Sıdıka Yıldırım, Vali Yardımcısı V. Nurullah Cemil Erciyas’ın eşi Fatma Zehra Erciyas ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer’in eşi Elif Özer ile birlikte Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen sergi açılışına katıldı.

2023_160_08

Giresun İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Güler Aydınoğlu ve Kamil Çağrıl'ın organize ettiği açılışa; Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Giresun Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü, Giresun Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Keşap Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğü, Özel Giresun Engelli Bakım Merkezi, Özel İlgi Engelli Bakım Merkezi, Özel Dereli Engelli Bakım Merkezi, Özel Şebinkarahisar Engelli Bakım Merkezi ile engelli dernekleri katılım sağladı.

2023_160_17

Engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak amacıyla empati parkurunun kurulmasıyla başlayan program, semazen gösterisi, ney dinletisi ve tasavvuf müziği konseriyle devam etti.

2023_160_21

Empati parkurunu deneyimleme fırsatı yaşayan Sema Ünlü, tüm zorluklara rağmen fırsat verildiğinde sanattan spora, bilimden çalışma hayatına kadar her alanda üstün başarılar gösteren engelli kardeşlerimizi tekrar tebrik etti.

Üç gün boyunca açık olacak sergide kurum ve kuruluşlarda kalan engelli bireylerin hazırlamış oldukları ürünleri tek tek inceleyen Sema Ünlü, aynı alan içerisinde Giresun Belediyesi koordinatörlüğünde hazırlanan, işitme engelli Karakalem Ressamı Ayhan Akın tarafından yapılan, karakalem resim sergisini de ziyaret etti.

2023_160_06

Sergi ziyaretleri sırasında Sema Ünlü'ye ebru sanatıyla icra edilen çiçek motifli tablo ile Vali Enver Ünlü'nün karakalem portre resmi hediye edildi.

2023_160_05

Sema Ünlü ve beraberindekiler, sergi açılışının ardından Değerler Eğitimi Programı kapsamında Umre ödüllü yarışmaya katılarak başarılı olan ve Umre ziyareti gerçekleştiren Giresun Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde (ÇEKOM) kalan iki kızımız adına düzenlenen mevlit programına katıldı.

2023_160_19

Sema Ünlü, mevlit programından önce ve sonra bakım ve koruma altında kalan evlatlarımızla tek tek ilgilenerek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Mevlit programından sonra bakım ve koruma altında kalan kızlarımızla sıcak ve samimi diyaloglar kuran Ünlü, onların istek ve taleplerini not aldı.

Mevlit programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hep birlikte edilen duaların ardından çeşitli ikramlarla sona erdi.

Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti. Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti.