Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte şehir genelinde başlatılan altyapıyı iyileştirme ve eksiklerin giderilmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden sürdürülüyor.

8_226

İçme suyu şebeke arıza eksikliklerine son vermek için altyapıda yoğun mesai içerisinde olan ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de anında karşılıyor.

Vatandaşların kesintisiz içme suyuna ulaşması için hatları revize çalışması yapılırken, basınç kaynaklı yaşanan su yetersizliği sorunu da çözüme kavuşturuluyor.

Çalışmalar kapsamında vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli bir içme suyu hizmeti sunabilme adına ömrünü tamamlamış sağlıksız asbest borular uzun ömürlü yeni nesil polietilen borularla da değiştiriliyor.

Giresun'da 50 metre Yükseklikten Dökülüyor! Doğaseverlerin Akınına Uğrayacak! İşte İlk Gezi Programı Giresun'da 50 metre Yükseklikten Dökülüyor! Doğaseverlerin Akınına Uğrayacak! İşte İlk Gezi Programı

4_434

Gerek güçlendirme, gerek yeni şebeke, gerekse de şebeke borularının değişimi ile birlikte sorunların kökten çözümü ve gelecekte sıkıntı yaşanmaması adına bu çalışmalar yürütülüyor.

Diğer yandan aynı tempoda kanalizasyon hattı çalışmaları da devam ediyor. AB Atıksu projesinin de başlamasıyla birlikte kanalizasyon çalışmaları daha da hızlandı. Proje kapsamında kanalizasyon toplama çalışmalarının yüzde 15’lere yaklaştığı bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “İçme suyu anlamında hizmet kalitemizi her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyoruz. Eskiyen, arızalara sebep olan ve yetersiz hatları yenilemeye yönelik çalışmalarımızla birçok mahallemizi son derece kaliteli içme suyu altyapısına kavuşturuyoruz.  Vatandaşlarımıza kesintisiz içme suyu ulaştırmak için çalışıyoruz. Ekiplerimizin her yerde çalışmaları var. Bir yandan yeni su şebekeleri çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da onarımlar ve güçlendirmeler ile asbestli boru çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca yeni içme suyu kuyularını da devreye alıyoruz. Hedefimiz sorunları kökten çözüme kavuşturmak ve gelecekte de sorun yaşanmasının önüne geçmek.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, kanalizasyon çalışmalarının da aynı tempoda devam ettiğini belirterek, AB Atıksu projesinin de devreye girdiğini ve şehirde kanalizasyon eksikliğinin kalmayacağını bildirdi.