Giresun'un en büyük ilçesi olan Bulancak'ta bulunan Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri, yurt, apart ve ev sıkıntısı yaşıyor.

Bulancak'ta Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) olmaması nedeniyle öğrenciler,  yurt, apart, ev bulma sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

Her sene gündeme gelmesine rağmen KYK başta olmak üzere yurt ya da apart sorunlarına çare bulunamıyor.

Giresun Üniversitesi yetkililerinin ve YÖK'ün bu büyük soruna bir an önce çözüm bulması bekleniyor.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 16.47.25

Minik Tiyatrocular Bulancak'ta Harika Performanslarıyla Göz Doldurdu Minik Tiyatrocular Bulancak'ta Harika Performanslarıyla Göz Doldurdu

Öğrencilerin yaptığı açıklamada,"Giresun'a üniversite okumaya geldiklerini, tercihlerini Giresun olarak yaptıklarını, ancak Bulancak'a yerleştirildiklerinde bu imkansızlıkları bilmediklerini ifade ettiler. Bulancak'ta yurt, apart, ev bulamıyoruz. Ev bulsak bile öğrenciye ev kiralamak istemiyorlar. Hal böyle olunca Giresun'da bulunan KYK, özel yurt, apart, ev seçeneklerini değerlendiriyoruz. Giresun'da bulunan KYK'larda uzaklık sorunu yaşıyoruz. Bazı kız arkadaşlarımız Giresun Aksu Mahallesinden geliyor. Maliyetimiz çok yüksek. Yetkililerin bu duruma sessiz kalmamasını istiyoruz. Aynı zamanda bir sorun daha var. Üniversitemize Güvenlik önlemleri yok. Girişte herhangi bir güvenlik de yok.”İfadelerinde bulundular.