Stat: Çotanak Spor Kompleksi 

Hakemler: Mert Güzenge, Mehmet Kısal, Hakan Karabalcık

Giresunspor: Okan Kocuk, Hayrullah Bilazer (Dk. 25 Sergen Piçinciol), Diarra, Aziz Eraltay, Perez, Flavio, Zeki Yavru, Diabate, Balde (Dk. 58 Doukara), Süleymanov, Umut Nayir

Alanyaspor: Marafona, Juanfran, Furkan Bayır (Dk. 73 Tayfur Bingöl), Fatih Aksoy (Dk. 63 Mevlja), Borja, Novais (Dk. 63 Milunovic), Efecan Karaca, Emre Akbaba, Efkan Bekiroğlu (Dk. 79 Fer), Davidson, Eduardo (Dk.63 Umut Güneş)

Goller: Dk. 5 Davidson, Dk. 6 ve Dk. 90+7 Emre Akbaba (Alanyaspor), Dk. 41 Umut Nayir (Giresunspor)

Her İki Takımımız da  Türkiye Finallerine Kalma Maçını Garantilediler. Her İki Takımımız da Türkiye Finallerine Kalma Maçını Garantilediler.

Sarı kartlar: Dk. 55 Zeki Yavru (Giresunspor), Dk. 34 Novais, Dk. 44 Fatih Aksoy, Dk. 66 Furkan Bayır, Dk. 78 Tayfur Bingöl (Alanyaspor)

Maçın Özeti:

5. dakikada Alanyaspor öne geçti. Konuk ekibin atağında defansın arkasına sarkan Davidson, ceza sahası içerisinde kalecimiz Okan Kocuk ile karşı karşıya kaldı. Bu oyuncunun vuruşunda, top köşeden ağlara gitti: 0-1

6. dakikada konuk ekip farkı 2'ye çıkardı. Defansımız kendi sahasından çıkmak isterken Novais topu kaptı. Novais'in ara pasında Emre Akbaba, topla ceza sahasına girdi ve kalecimiz Okan Kocuk ile karşı karşıya kaldı. Bu oyuncunun sert ve düzgün vuruşunda, meşin yuvarlak ağlara gitti. Maçın hakemi, ilk anda ofsayt gerekçesiyle golü iptal etti. VAR kontrolünün ardından gol geçerli sayıldı: 0-2

14. dakikada Furkan Bayır kalecisine geri pas yapmak isterken araya Balde girdi. Balde'nin ceza sahasına girer girmez vuruşunda top kaleci Marafona'da kaldı.

41. dakikada farkı 1'e indirdik. Bu dakikada Diabate sol kanattan ceza sahasına yerden ortaladı. Ön direkte Umut Nayir'in ayakla dokunduğu top ağlara gitti: 1-2

Karşılaşmanın ilk yarısı, konuk Alanyaspor'un 2-1 üstünlüğüyle sona erdi.

74. dakikada Flavio'nun uzun pasında defansın arkasına sarkan Doukara topla buluştu. Doukara'nın ceza sahasına girerken yaptığı aşırtma vuruşda top Marafona'da kaldı.

83. dakikada Milunovic'in sol kanattan yaptığı ortada topa Emre Akbaba vurdu. Kaleci Okan Kocuk, son anda topu çeldi.

84. dakikada defansın arkasına sarkan Efecan Karacan, kalecimiz Okan Kocuk ile karşı karşıya kaldı. Efecan Karacan'ın, öne çıkan Okan Kocuk'un üzerinden yaptığı aşırtma vuruşta top üstten auta gitti.

90+7 Alanyaspor'un kontra atağında Tayfur Bingöl kendi yarı sahasından aldığı ve ceza sahamıza kadar taşıdığı topu Emre Akbaba'ya aktardı. Kalecimizle karşı karşıya kalan bu oyuncunun vuruşunda meşin yuvarlak ağlara gitti. 1-3.

Karşılaşma konuk ekibin 3-1 üstünlüğüyle sona erdi.