Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 2020-2021 Yılı Seçimli Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Entegre Fındık İşleme Tesisleri (EFİT) A.Ş.'de yapılan 2020-2021 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ın önerisiyle divan heyeti oylanarak oluşturuldu. Olağan Genel Mali Kurulu, delegelerin verdiği imza ile Seçimli Olağan Mali Genel Kurula dönüştürüldü.

Bazı delegelerin ardından söz alan Bayraktar, kurumun iyi işler yaptığını söyledi.

Bayraktar, geçen yıl 7,5 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, "100 milyon liralık ihracat yaptık. Çok mu? Değil ama ihracata dün başlayan bir kurum için çok. FİSKOBİRLİK ilk defa kendi parasıyla fındık aldı, işledi, sattı." dedi.

Fındık ihracatı yapan firmalar arasında 21. sırada olduklarını anımsatan Bayraktar, bununla ilgili de FİSKOBİRLİK'in ilk 20 arasında olmadığı yönünde eleştirilerle karşılaştıklarını söyledi.

Bayraktar, "Biz aslında 21. sırada değil, 15-16. sıralardayız. Neden? Çünkü şekerli ürün ihracatını fındık ihracatından saymıyorlar, orada da 2 milyon dolar gelirimiz var. Yapmışız yani, bu kurum yıllar sonra bir şey yapıyor. Alıyor üreticiden, işliyor ve satıyor elhamdülillah." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Olağan Mali Genel Kurulda 108 delegenin vermiş olduğu önerge ile gündeme seçim maddesi ilave edilerek FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Lütfi Bayraktar başkanlığında tek liste olarak seçime gitti. Seçim sonucunda kullanılan 115 oydan 1 tanesi boş çıkarken, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar geçerli oyların 113’ünü alarak güven tazeledi. Lütfi Bayraktar, yapmış olduğu yeni listesinde mevcut yönetim kurulu üyelerini korurken, istifa eden Nurettin Karan’ın yerine Giresun Fındık Tarım Satış Kooperatifi Delegesi Murat Kumaş seçildi.

Giresunlu şehidin yaşadığı ev görenleri duygulandırdı Giresunlu şehidin yaşadığı ev görenleri duygulandırdı

20220122_2_51845837_72837257