Giresun Üniversitesi, dünya sıralamasında 33 basamak yükseldi Giresun Üniversitesi, dünya sıralamasında 33 basamak yükseldi

Giresun İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde bu sabah hastanede görev yapan Üroloji Doktoru Mehmet Karadayı'nın uğradığı şiddete karşı sağlıkçılar bir araya geldi. 

Yaşanan elim olay sonrasında hastane önünde toplanan sağlıkçılar olayı protesto ederek saldırganların en ağır biçimde cezalandırılmasını talep ettiler.  

Bulut, "Yaşanan olayı kınıyoruz"

Giresun İl Sağlık Müdürü Muhammet Bulut, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

"Bugün Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Üroloji Servisi’nde değerli hekimimize ve sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırı dolayısıyla değerli kardeşim Uzm. Dr. Mehmet Karadayı’yla görüşüp geçmiş olsun dileklerimizi sunduk.

Amacı insanlığa hizmet olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği ve sonuna kadar mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu belirtmek istiyorum. Zaman mefhumu gözetmeden halkımızın sağlığı için gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza böyle saldırılar yapılması kabul edilebilir değildir. Bu tür çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin Adalet karşısında en ağır cezayı almaları için soruşturma kurumumuzca da yakinen takip edilecektir. Yaşanan olayı bir kez daha kınıyor, olayda saldırıya maruz kalan hekimimize ve sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum."