Giresun İl Müftülüğü tarafından düzenlenen "Sabah Namazı Buluşmaları" devam ediyor.

Gedikkaya Camisi’nde gerçekleştirilen program cami görevlilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 17.02.24

Sabah namazının cemaatle kılınması, salavat ve tesbihatın ardından cemaate hitap eden Giresun İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Filistin için dua çağrısında bulundu.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 17.02.37

Milletvekili Temur, “Giresun’da Sağlık Alanında Yatırımlarımız Hızla Artıyor” Milletvekili Temur, “Giresun’da Sağlık Alanında Yatırımlarımız Hızla Artıyor”

Kudüs’ün, insanlığın en köklü mirasına şahitlik eden önemli bir değer olduğunu ifade eden Sarıgül, “Bir gün Meymûne annemiz Sevgili Peygamberimize, ‘Beytu’l-Makdis hakkında bize ne dersin’ diye sordu. Allah Rasûlü (sas) şöyle cevap verdi: ‘Orası mahşer yeridir, dirilişin gerçekleşeceği yerdir. Gidin ve orada namaz kılın! Çünkü orada kılınan bir vakit namaz, başka yerde kılınan bin vakit namaz gibidir.’ Hz. Meymûne, ‘Peki oraya gidecek imkân bulamazsam’ diye sorunca Resûl-i Ekrem (sas) şöyle buyurdu: ‘Kandillerinde kullanılmak maksadıyla oraya zeytinyağı gönderirsin. Böyle yapan da oraya gitmiş gibi olur.’ İşte değerli kardeşlerim, bugün Filistin toprakları üzerinde yaşanan acı ve haksızlığa karşı birlik ve dayanışma zamanıdır. Filistin halkı yıllardır zulme maruz kalmış, topraklarına ve özgürlüklerine olan hakları ellerinden alınmıştır. Onlar, mazlum ve mağdur bir halk olarak dualarını ve umutlarını bizlere bağlamışlardır. Filistin'deki zulme son vermek ve Filistin halkının haklarına kavuşmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız. Dualarımızı ve yardımlarımızı bu amaç doğrultusunda eksik etmemeliyiz. Filistin halkının yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Unutmayalım ki birlikte olduğumuzda güçlüyüz, Yüce Allah birliğimizi daim kılsın ve Filistin halkını özgür kılsın.” dedi.

Sabah namazı buluşması dua ile tamamlandı.