Giresun Atatürk Meydanı'nda Filistin Dayanışma Grubu tarafından organize edilen Basın Açıklamasına yoğun katılım sağlandı. Basın açıklaması yapılmadan önce Kuran-ı Kerim okundu, ardından Sunucu Ubeydullah Göktekin tarafından Arif Nihat Asya’nın "Biz kısık sesleriz” şiirini seslendirildi. Ardından Filistin için basın açıklaması yapıldı ve son olarak giyabi cenaze namazıyla birlikte son buldu.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 16.22.51

Konuşmayı Eğitim Bir Sen Başkanvekili Ali Yılmaz ve Sağlık Sen İl temsilcisi Ogün Elifoğlu yaptı. Sunuculuğu ise TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin üstlendi.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 16.22.50

Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor! Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor!

Eğitim Bir-Sen Başkan vekili Ali Yılmaz yaptığı basın açıklamasında, 'Bugün İslam dünyası ve Türkiye genelinde Siyonist İsrail'in yaptığı soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için alanlardayız. 10 Ekim 2023 tarihinde başlayan İsrail saldırıları barış ve istikrar arayışı içinde olan Filistin halkını hedef alarak yaşam hakkını ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Özellikle 17 Ekim 2023'te İsrail, savaş kurallarını ve insan haklarını hiçe sayarak Gazze'deki El-Ehli Babtist Hastanesine bombalı saldırı gerçekleştirdi ve 500'den fazla kadın, çocuk masum ve sivilin ölümüne sebep oldu. “ dedi.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 16.22.48

Sağlık Sen İl Temsilcisi Ogün Elifoğlu  ise yaptığı konuşmada, ”Bu saldırı, Filistinli Müslüman kardeşlerimizin sağlık hizmetlerine erişimini tehlikeye atmıştır. Bu durum, uluslararası hukuka açık bir şekilde meydan okumak ve Filistinli Müslümanlara uygulanan soykırımı açıkça meşrulaştırmaya çalışmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze'de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti, bu soykırımı durdurmak için tüm dünyayı harekete geçirmeye yönelik çağrısı ve çabası milletimizin ortak vicdanının sesidir. Bir kez daha İsrail'in Gazze'deki sivilleri hedef alan saldırılarını kınıyor, hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet diliyoruz.' şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 16.22.52

Basın Açıklamasına AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, birçok Protokol üyesi, STK temsilcisi ve vatandaş katıldı."