İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde Sevgi Evlerinde kalan çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi.

Yozgat-Giresun Esnaf Çarşısında dükkanlar teslim edilmeye başlanıyor Yozgat-Giresun Esnaf Çarşısında dükkanlar teslim edilmeye başlanıyor

TDV Kadın Kolları Giresun Şubesi, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evleri Sitesi koordinesinde Merkez Kız Yatılı Kur’an Kursu’nda iftar sofrası kuruldu.

599a7371-642f-47ae-82e8-0f51ac64be3b_750x422

İftar programına katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan ve eşi Gülizar Topcan Kur’an kursu öğrencileri ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Müftüsü Topcan, hedefleri ve hayallerine ulaşabilmeleri için gayretli olmaları konusunda nasihatte bulunarak, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif ayının son günlerini idrak ediyoruz. Bu akşam sizlerle birlikte bu sofrada olmaktan son derece mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli büyüklerinize çok teşekkür ediyorum. Sizler bugünün cici kızları, yarının cici hanımları olacaksınız, ablaları olacaksınız.  Kaliteli yaşamak için kendinize hedefler koyun.” dedi.

3910b228-6ce7-438a-a6fb-e69aaa96d83f_750x422

Çocukların sevgi, saygı, sadakat, dürüstlük ve doğruluk gibi değerleri küçük yaşta öğrenmesinin önemine değinen İl Müftüsü Topcan, “Yalandan, fesattan, hasetten uzak durun. Biliniz ki bu kötü duygu ve düşünce sahibi kişiler, kendilerini tüketir, toplumu da yaşanmaz hale dönüştürür. Arkadan gelecek kardeşlerinize örnekler olun. En güzel süsünüz; doğruluk olsun, vefanız, merhametiniz olsun. Eğlenmek, gezmek, oynamak en doğal ihtiyacınız olsa da her bir oyun ve işin zamanını ve yerini doğru planlayın.  Teknolojiyi iyi kullanmanız güzel bir şey, ama kesinlikle kendinizi teknolojiyle oyalamayın.” diye konuştu.

Program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.