Fındık Harmanı kurucu ortağı Demet Öztürk, Dubai’de gerçekleşen ‘Mahalle By Woman’ lansmanından Fındık Harmanı ürünlerini tanıttı.

Piraziz Gurme ve Turizm Festivali'ne Yoğun İlgi Piraziz Gurme ve Turizm Festivali'ne Yoğun İlgi

Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretim yapan altı kadın kooperatifi ile birlikte Dubai’ye giden Öztürk,  Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Baş Konsolosu Onur Şaylan, Birleşik Arap Emirlikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyük Elçisi Umut Koldaş’a şekersiz fındık ezmesini tattırarak, coğrafi işaretli Giresun tombul fındığı hakkında bilgi verdi.

Baş Konsolos Onur Şaylan, Piraziz’in köyünde başlattıkları üretim hikayesini ve kadın istihdamını takdirle karşılayarak Öztürk’ü tebrik etti.

Fındık Harmanı ürünlerini Dubai’de bulunan Nurcan Arcan ve Burak Arcan’ın kurduğu Mahalle Marketinde iki yıldan bu yana satan Öztürk, girişim hikayesini şu sözlerle anlattı;

 “Aileden çiftçiyiz. Kız kardeşim ve annem-babamla köyde bir girişim hikayesi başlattık. 2017 yılında annemin mutfağında kız kardeşlerimle birlikte girişim hikayemiz başladı. Dünyanın en kaliteli ve coğrafi işaret tescilli Giresun tombul fındığını üretiyoruz. Yine atölyemizdeki ürünleri şehirlerde sağlıklı gıda tüketmek isteyen insanlara buluşturmak için çalışıyoruz. İnternet pazarıyla birlikte büyük bir kitleye hitap ediyoruz” 

FINDIĞIN SERÜVENİ

İş yerlerinde hem üretim hem de sanatı bir arada yürüttüklerini de ifade eden Öztürk, “Atölyemizdeki resimler fındığın serüvenini anlatıyor, atölye ye çıkarken sanat galerisinden çıkıyoruz, ziyaretçilerimiz geldiğinde fındığın 12 aylık serüvenini görüyorlar. Bizlerde şehirde yoğun trafikte kalmak yerine görsel şölenin içerisinden iş yerimize gelip gidiyoruz, buda bizi motive ediyor“ ifadelerini kullandı.