Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ve CHP Piraziz İlçe Başkanı Nezir Kelleci, bugün gerçekleştirdikleri basın toplantısında; geçtiğimiz Cumartesi günü belediye ekiplerinin çiçek ekme etkinliğinin İlçe Kaymakamı'nın emriyle polis ekiplerince engellendiğini duyurmuştu. 

Konu ile ilgili olarak Piraziz Kaymakamlığı tarafından bir duyuru yayınlandı.

Yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

Son günlerde ilçe gündeminde yer alan belediye zabıtalarının bir esnafın iş yeriyle ilgili yaptığı işlem konusunun basında yanlış yer aldığı gözlemlenmiştir. İlgili konu 4 Haziran Cumartesi sabahı Piraziz Belediye personelinin park, bahçe, refüj veya dikim alanı olmaması ve aynı zamanda devletin hüküm ve tasarrufu altında olan yaklaşık 30 m2 lik araziye belediye başkanının daha evvelden kişisel husumetlisi olduğu esnafın ilgili alana masa/sandalye koyarak satış yapmasını, mevzuat çerçevesinde engellemek yerine hali hazırda mevcutta bulunan ağaçların altına fide dikim isteğiyle esnafın kullandığı bu alanı engellemeye çalışmıştır. Kaymakamlık olarak park, bahçe, yeşil alan statüsündeki alanlara ağaç, çiçek vb. bitkilerin dikilmesi her daim desteklenmiştir. Ancak mevzuat çerçevesinde cezai işlem uygulaması gereken zabıta personeli iş tanımının dışına çıkartılmaya ve belediyenin hüküm ve tasarrufu altında olmayan arsaya belediye başkanının kişisel husumeti dolayısıyla iş/işlem yapmaya zorlanmıştır.

 Tüm bu olaylar ışığında Piraziz Kaymakamlığı olarak halihazırda "Pirazizli Bin Genç için 1000 Ağaç" projesi kapsamında ilçemiz dikim alanlarına 8 Haziran Çarşamba günü bin fidan dikimi gerçekleşecektir. Şenlik havasında geçecek etkinliğe tüm halkımız davetlidir. Her daim yeşile ve doğaya olan sevgimiz artarak devam edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Şehrin park sayısı 75'e ulaştı Şehrin park sayısı 75'e ulaştı

Piraziz Kaymakamlığı