Giresun CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ve CHP Piraziz İlçe Başkanı Nezir Kelleci katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Piraziz Kaymakamı Furkan Başar ile yaşadığı sıkıntıları ve iddialarını dile getirdi.

Sarıgül, Giresun'da Sarıgül, Giresun'da

IMG_8022

Basın toplantısında, Piraziz Belediye Başkanı olan Hüseyin Görgülüoğlu, 4 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait boş araziye fidan dikmek istediği ve Kaymakam Furkan Başar'ın talimatıyla bölgeye polis gelerek, fidan dikimi yapan belediye işçilerine engel olunduğu, Başkan Görgülüoğlu fidan dikiminde ısrarlı olunca polisin kazma ve küreklere el koyduğunu belirtti.

Toplantıda, iki dönemdir ilçe belediye başkanlığı yaptığını söyleyen Hüseyin Görgülüoğlu, “Burası belediyenin dolgu alanı ancak Milli Emlak'a ait. Ve burası vatandaşlar tarafından park olarak kullanılıyordu. Parkın bir kısmına bir kasap dükkanı kamelya yapmış köfte satıyor. Biz de onunla birlikte parkta bulunan kaçak binaları yıktık. Burayı düzeltmek için de fidan ekelim dedik. Ama Kaymakam Bey tarafından millet bahçesi yapılacağı ileri sürülerek engellendik. Ama öyle bir proje yok. Polislere yazılı emirleri var mı diye sordum. Bana olmadığını söylediler. Kaymakam şifahen emir vermiş” diye konuştu.

Görgülü, iki dönemde 20 kez belediyeye müfettiş gelip inceleme yaptığını ancak bir açık bulamadığını kaydetti.