Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İl ve İlçe Özel Eğitim Okulları öğrencilerinin hazırladıkları ürünlerin sergilendiği görsel sanatlar ve el sanatları sergisi açılışı yapıldı. Öğrenciler yapmış oldukları el becerilerinden oluşan ürünlerle stant açtı ve yapmış oldukları çeşitli etkinlikleri sergilediler. Stantlarda okullarda yıl boyu özel öğrencilerin hazırladıkları el işi, yağlı boya, ahşap işleri, örgü, resim, geri dönüşüm ve el sanatlarından oluşan eserler beğeniye ve satışa sunuldu.

sergii

Ata Park'ta düzenlenen sergisinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TosunoğluVali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, okul müdürleri ve öğretmenler tarafından kurdele kesilerek yapıldı. Açılış sonrası Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu programda emeği geçenlere teşekkür etti, öğrencilerle ilgilenerek standları gezdiler.

sergi

Düzenlenen serginin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, ''İlimizdeki Özel Eğitim öğrencilerimizin yıl içerisinde yapmış olduğu etkinliklerin mini bir örneğini haklkımızla buluşturduk. Özel öğrencilerimizin el becerilerini öne çıkarmak ve kaliteli bir şekilde hayata hazırlamak için yaptığımız bir çalışmadır'' dedi.

Zorunlu Göç Sempozyumu Yapıldı Zorunlu Göç Sempozyumu Yapıldı

ser

Ayrıca etkinlikte, Giresun İşitme Engelliler Ortaokulu'nda eğitim alan özel öğrenciler tarafında verilen müzik dinletisi izleyenleri hem duygulandırdı hem de eğlendirdi.

serr

aefd