Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla AFAD, İŞKUR, Meteoroloji ve SGK başta olmak üzere birçok kurumun başkanları değişti.

SGK Başkanlığına Raci Kaya, İŞKUR Genel Müdürlüğü'ne Samet Güneş atandı. TOKİ Başkanlığına Ömer Bulut yeniden atanırken, AFAD Başkanlığına Okay Memiş getirildi. Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne ise Volkan Mutlu Coşkun atandı. Karayolları Genel Müdürlüğüne Ahmet Gülşen getirildi.

Atama gerçekleştirilen diğer kurumlar ve başkanları şunlar;

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Selim Terzi, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Türkay Dalan, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Strateji Geliştirme Başkanı İhsan Çimen, ve daha birçok önemli isim.

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Görevden Dönen Kahraman Askerlerimizi Karşıladı Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Görevden Dönen Kahraman Askerlerimizi Karşıladı

Yeni atamaların ardından kurumların nasıl bir yol izleyeceği ve bu değişikliklerin sonuçlarının ne olacağı merakla bekleniyor.