Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla AFAD Başkanlığı’na atanan eski Erzurum Valisi Okay Memiş, yeni görev yerinde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

AFAD yöneticilerinin katılımıyla devir teslim, tanışma ve koordinasyon toplantısı düznlendi. Okay Memiş  toplantıda, AFAD’ın yürütülmekte olan proje ve çalışmalarını değerlendirdi.

c2b0683eeb59fd68ed06ff4d9193c0b0 (1)
Memiş sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti;

Giresun Belediyesi Öğrencileri Karşılıyor Giresun Belediyesi Öğrencileri Karşılıyor

“5 yıldır büyük bir gururla görev yaptığım Erzurum Valiliği'nden AFAD Başkanlığı görevine atanmış bulunuyorum. Ülkemize ve aziz Milletimize hizmet etme fırsatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya'ya şükranlarımı sunarım.

Afet riski yüksek bir ülke olduğumuzun ve sorumluluklarımızın farkındayız. Başta asrın felaketinin yaralarının sarılması olmak üzere, afet risklerini azaltmak ve afetlere dirençli bir toplum oluşturmak üzere AFAD ailemizle birlikte yoğun bir gayret ve özveri göstereceğiz.

Birlikten kuvvet doğar anlayışı ile tüm kamu kurumlarımız, özel sektörümüz, sivil toplum kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve gönüllülerimiz ile iş birliği ve koordinasyon içinde Milletimizin emrinde olacağız. Rabbim, bizi bu ulvi görevde Milletimize mahcup etmesin.”