Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından yapay zeka kullanılarak Mustafa Kemal Atatürk'ün sesi ile ‘İki Keklik’ türküsü yeniden yorumladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl hazırlıkları kapsamında tüm okul öğretmenleri ve öğrencileri ile büyük bir emek ve heyecan ile hazırlanan türkü dinleyenleri duygulandırdı.

Yapay zekâya göre Atatürk'ün sesinden oluşturulan türkünün videosunda okul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladığı görseller kullanıldı.

Giresun Üniversitesi en iyi 2 bin Üniversite arasına girdi Giresun Üniversitesi en iyi 2 bin Üniversite arasına girdi

Okul Müdürü Rıfat Özdemir; ‘Teknolojinin geldiği bu seviye dinleyen insanlara bambaşka duygular veriyor. Yapay zekâ ile yapılan İki Keklik türkümüz Mustafa Kemal Atatürk’ün sesiyle oluşturuldu. Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl hazırlıklarında tüm okul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle büyük bir emek ve heyecan ile hazırlandı. Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice 100 yıllara…’ ifadelerini kullandı.