"16. Giresun Günleri" İstanbul'da başladı "16. Giresun Günleri" İstanbul'da başladı

AK Parti Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür’ün, Sağlık Bakanlığı nezdinde yapmış oldukları girişimlerle, Giresun’daki hastanelerde ihtiyaç bulunan hekim kadrolarına 113. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında Atama yapılacak.

Sağlık alanında hastalara daha kaliteli ve eksiksiz hizmet vermek amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Milletvekilleri Elmas ve Temür, yaptıkları ortak açıklamada, “Giresun’daki sağlık tesislerinde hasta memnuniyeti öncelikli, nitelikli ve hızlı hizmetin verilmesi amacıyla Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve ilgili bürokratlar nezdinde yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, ihtiyaç bulunan hekim kadrolarına 113. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası kapsamında yeni atamalar gerçekleşecek. Kura sonucu ilimize atanan hekimlerimiz 1 ay sonra iş başı yaparak hastalarımıza hizmet vermeye başlayacaklar. Şimdiden Giresun’umuza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Giresun’da kura ile şu atamalar yapılacak:

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 1 Nükleer Tıp Uzmanı

Opr. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

Espiye Devlet Hastanesi’ne 1 Acil Tıp Uzmanı

Eynesil Devlet Hastanesi’ne 1 Aile Hekimi Uzmanı

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’ne 3 Tabip, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı ve 1 Üroloji Uzmanı

Yağlıdere Devlet Hastanesi’ne 1 İç Hastalıkları Uzmanı

Giresun İl Sağlık Müdürlüğümüze 1 Halk Sağlığı Uzmanı.

1 Kasım 2023 Çarşamba günü münhal kadrolara atanacak hekimler belirlenecek ve en geç 1 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacaklar.