CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yeniden ihaleye çıkarılacak olan Millet Bahçesi projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

Bektaş açıklamasında “Geçtiğimiz yıl Giresun Millet Bahçesi projesi kapsamında Giresun Atatürk Stadyumu yıkılmış ve 2021 yılı Temmuz ayında yapılan ihale sonucunda 2022 yılı Kasım ayı içerisinde tamamlanacağı yönünde sözleşme yapılmasına rağmen müteahhit firmanın konkordato ilan etmesi ile proje durdurulmuştu. Aylardır boş ve hiçbir güvenlik önlemi alınmadan bekleyen alanda Millet Bahçesi yapımı işinin 13 Ekim tarihinde tekrar ihaleye çıkacağı açıklanmıştır.

Yeniden yapılacak ihaleyi alacak firmaların mali ve teknik yeterlilik durumları, daha önce yarım bıraktığı işlerin olup olmadığı gibi konularda bu kez olsun yetkililerden özenli ve devletin, halkın malını koruyan bir çalışma bekliyoruz.

Keza daha önce 28.4 milyon TL bedelle ihale edilen projenin enflasyon nedeniyle daha yüksek maliyetlerle gerçekleştirilecek bedelleri halkımızın sırtına yüklenmektedir.

Bununla birlikte daha önce ihaleyi alan ve hiçbir işlem yapmaksızın ihaleden çekilen firmaya idarece herhangi bir ödeme yapılıp yapılmadığı, yapılmış ise iadesi için herhangi bir işlem başlatılıp başlatılmadığının da kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir.” dedi.