Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nde Görele Belediyesi Kadın Hentbol takımı sahasında Yenimahalle Belediyespor Kadın Hentbol takımını ağırladı. Büyük çekişmenin yaşandığı karşılaşma son saniye golü ile Görele Belediyespor'un oldu.

Görele 13 Şubat Kapalı Spor Salonunda oynanan karşılaşma 30-29'luk skor ile Görele Belediyespor'un üstünlüğü ile sonuçlandı. Son dakikalarında büyük heyecan yaşanan maçın galibiyet golü, gol kraliçesi Perihan Topaloğlu Acar'ın, son saniyede serbest atıştan bulduğu gol ile geldi. Golün ardından ev sahibi ekipte büyük sevinç yaşandı. 

17 gol atarak takımını sırtlayan Perihan maç sonunda şu yorumlarda bulundu, ''Çok mücadele verdik. Sonlara doğru krizi iyi yönetemedik, elimizdeki maç beraberliğe geldi. Çok şükür son dakika golü de bana nasip oldu. Hocam da tecrübeme dayaranak benim atmamı istedi, sağ olsun. O gol bence şans golüydü. Karşı taraf da çok iyi hazırlanmış, bizi bilen bir ekipti. Allah bugün bizim yanımızda oldu, kazandık.''

IMG_6729

Perihan Topaloğlu Acar 3 maç sonunda attığı 38 gol ile en golcü oyuncular listesinde ilk sıradaki yerini korudu.  Görele Belediyespor'un golleri, Perihan Topaloğlu Acar(17), Zeynep Ulukoz(6), Şerife Tunç(3), Demet Sonkaya(2), Ayşenur Kara(2)'den geldi.

Görele Belediyespor'a iyi oyun yeterli olmadı Görele Belediyespor'a iyi oyun yeterli olmadı

Görele Belediyespor Başantrenörü Mehmet Ali Binen; ''Maçı iki ayrı devre gibi düşünürsek, birinci devre istediğimiz gibi oynadık. Tabii ikinci devrede bizim rotasyonumuzun az olması, cezalarında art arda gelmesi rahat gidecek bir maçı zora soktu. Maçın sonunda daha çok hata yaptık. Fakat maçın en son kısmını iyi oynadık. Son golde de Perihan'ın büyük katkısı var. Onu da tebrik ediyorum. Takımım gerçekten çok iyi mücelede veriyor takımımı da isteklerinden dolayı tebrik ediyorum.'' ifadelerinde bulundu.

IMG_6720Görele Belediyespor 3 maç sonunda topladığı 4 puan ile 6. sırada yer alıyor. Giresun temsilcisi 9 Ekim pazar günü saat 16:00'da Çamlıca Spor Salonunda Üsküdar Belediyespor ile karşılaşacak.