Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Şeyhkeramettin Mahallesi’nde bulunan Giresun Belediyesi Ek Hizmet binasının satış teklifi konusunda açıklamalarda bulundu.

Oy ve Ötesi seçim güvenliği çalışmasında Oy ve Ötesi seçim güvenliği çalışmasında

Bektaş açıklamasında “Cumhuriyet Halk Partisi olarak daha önce 6 adet arsanın satışına itirazlarımızı dile getirmiştik. Henüz arsa satışı kararının mürekkebi kurumadan bu kez hal pazarının satışı gündeme getirilmiştir. Şeyhkeramettin Mahallesi’nde bulunan ve daha önce belediye birimlerimizin bulunduğu ek hizmet binasının satış teklifini anlamak mümkün değildir. Herkesin bildiği üzere buradaki birimler kiralık olan ek hizmet binasına yerleştirilmişti. Ancak Belediye mülkiyetinde olmayan binadaki kiracılığın ne kadar süreceği, bina ile ilgili yargısal süreçlerin ne şekilde sonuçlanacağı bilinmeden elindeki hizmet binasını satmak ancak basiretsiz yöneticilik örneği olarak açıklanabilir. Kaldı ki satışı talep edilen binada 7 adet esnafımızla bile görüşmeden oldu-bitti ile satış teklif edilmesi vatandaş odaklı değil para odaklı kararlar alındığının göstergesidir.

Belediye yetkililerinin seçim öncesi “iktidar belediyesi olunca para yağacak” vaatlerine zaten inanmamıştık ancak hazır eldekileri bari geriye bırakmalarını ve satış teklifinin acilen geri çekilmesini talep ediyoruz” dedi.