14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği kesin olmayan seçim sonuçları tartışılmaya devam ediyor. 

Emecen Mobilya Hizmete Açıldı Emecen Mobilya Hizmete Açıldı

CHP Giresun Merkez ilçe başkanlığı il seçim kuruluna yaptığı itiraz başvurusunun ardından oyların yeniden sayılmasını sağladı. Merkez Çınarlar, Osmaniye, Teyyaredüzü, Kavaklar mahalleleri ve Çiçekli köyünde oylar yeniden sayıldı. Buna göre, Çınarlar mahallesinde 1031 nolu sandıkta,müşahit tarafından verilen ıslak imzalı tutanak millet ittifakına 3 oy verildiğini gösterdiği halde, YSK sistemine 0 oy olarak işlendiği görüldü.

Bir diğer mahalle Osmaniye’de 1206 nolu sandıkta cumhuriyet halk partisine verilen 96 oy, sisteme 0 oy olarak işlenirken, aynı mahallede 1205 nolu sandıkta Cumhuriyet Halk Partisine 92 oy verilmişken sisteme bu sayının 63 olarak eklendiği açığa çıktı.

Teyyaredüzü mahallesinde 1223 nolu sandıktan millet ittifakına verilen 1 oy YSK sistemine 0 olarak geçirilirken; Kavaklar mahallesi 1180 nolu sandıktan Cumhur ittifakına hiç oy çıkmadığı halde sisteme 2 oy olarak eklendiği görüldü. Çiçekli köyü 1283 nolu sandıktan Cumhuriyet Halk Partisine ıslak imzalı tutanakta 41 oy verildiği halde sisteme 31 oy olarak kaydedildi. Yapılan itirazlar neticesinde ortaya çıkan bu sonuçlara ilişkin bir açıklama yapan CHP merkez ilçe başkanı Murat Bektaş, vatandaşın verdiği oyların takipçisi olacaklarını, hiçbir konuda haklarının yenilmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Bektaş, demokratik bir ortamda yapılmasını temenni ettikleri seçim sonuçlarında ortaya çıkan bu yanlışlıklara üzüldüklerini dile getirerek, “Vatandaşımızın verdiği her bir oyun takipçisi olacağız. Haklarının yenilmesine asla müsade etmeyeceğiz. 28 Mayıs’ta, yapılacak ikinci tur seçiminde, vatandaşlarımızın ülkemizin aydınlık yarınları için oylarını mutlaka kullanmalarını bekliyoruz.

Hiçbir şekilde sandığa küsmeyelim. Bütün seçimler önemli fakat 28 Mayıs’ta yapılacak seçimler ayrı bir önem taşıyor. Ülke olarak yeterince yorulduk ve gerildik. Güzel günlerin özlemini çekiyoruz. Gençlerimiz ‘hayatta kalmak ile yaşamak’ arasındaki farkı sorgular hale geldi. Emeklilerimiz üç kuruş maaşları ile yaşam mücadelesi veriyor. Sayın genel başkanımızın da ifade ettiği gibi bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin istiyoruz. O yüzden yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan demokratik bir şekilde oylarını kullanan tüm vatandaşlarımızın haklarının takipçisi olacağız.“dedi.