CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

CHP Giresun Milletvekili Eczacı Sosyolog Elvan Işık Gezmiş, "AKP'nin ekonomi politikası patlamaya hazır bir bombadır, 28 Mayıs'ta şayet Erdoğan kazanırsa Türkiye'yi çok büyük bir ekonomik kriz bekliyor" dedi. 

Gezmiş, 28 Mayıs'ta yapılacak 2. tur seçimde mutlaka işin ehline verilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Mutlaka Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve Millet İttifakının güvenilir kadrolarını seçmeliyiz, yoksa büyük ekonomik buhran kapıda" ifadelerini kullandı. 

CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş şunları aktardı: 

EKONOMİ İFLAS NOKTASINDA

"Kontrolden çıkmış bir seçim ekonomisi, 10 milyon düzensiz mültecinin ekonomimize yüklediği yük, depremin acilen sarılmayı bekleyen yaraları, yapılacak eyt ödemeleri, ithalatla patlayan cari açık, yanlış bir uygulama olan kur korumalı mevduat sistemine inatla devam edilmesi, engellenemeyen hiper enflasyon, bankaların kredileri kapatmaları, dolara ulaşımın zorlaşması ve dövizin sıçrama yapma potansiyeli nedeniyle ekonomimiz iflasa sürüklenmektedir.

KILIÇDAROĞLU SEÇİLMEZSE HALKIMIZ SIKINTI YAŞAYABİLİR

Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti Trabzon'un Evladı Ekrem İmamoğlu'ndan Bayramlaşma Ziyareti

Finansmana erişim ciddi bir sorun haline gelmiştir. Ekonomi patlamaya hazır bir bomba durumundadır. Eğer 28 mayısta işi ehline yani Sayın Kılıçdaroğlu'na ve Millet İttifakının liyakatli kadrolarına vermezsek, güven duyulmayan ve sürdürülemez ekonomi politikalarının devam etmesi nedeniyle seçim sonrasındaki süreçte kıtlık yaşanabilecek ve halkımız büyük sıkıntı yaşayabilecektir.

HALKIMIZI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM

AKP ekonomi politikaları öngörülemezliklerle doludur. Dizginler elden kaçmıştır. Seçimin ikinci turu aslında yeni bir seçimdir. Halkımız bu hususları göz önünde bulundurarak ve iki kez düşünerek oylarını kullanmalıdır."