2023 yılı Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Ramazan Topcan ve beraberinde bulunan heyet Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’yi  makamında ziyaret ettiler. 

Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarette Müftü Topcan, haftalar vesilesi ile İl ve  İlçelerde yapılacak olan faaliyetler  hakkında bilgi vererek kabullerinden dolayı Vali Serdengeçti’ye teşekkürlerini iletti.

"Genç Muhafızlar" Hâfızlık (Kızlar) Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı "Genç Muhafızlar" Hâfızlık (Kızlar) Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Topcan; “Peygamber  (s.a.v.) Efendimizin dünyayı teşriflerinin sene-i devriyesi ve akabinde de Camiler ve Din Görevlileri Haftasını  idrak edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hafta kapsamında her yıl bir tema öne çıkarılmaktadır. Bu yılki tema ise "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" olarak belirlendi. Her iki hafta için de dolu dolu etkinlikler hazırladık. Okullarımızdan esnafımıza, aileden gençlere, hastanelerden cezaevlerine, huzurevinden engelli bakım merkezlerine hamdolsun güzel etkinlikler planladık. Heyecanlıyız sayın Valim.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Serdergeçti, haftaların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Vali Serdergeçti, "Haftalar vesilesi  ile sizlerin şahsında tüm din görevlilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, işlerinizde kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Ziyarette; İl Müftüsü Ramazan Topcan'ın, beraberinde İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Şube Müdürü İsmail Aydın ve İl Vaizi Muhiddin Sarmusak yer aldı. 

Ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.