Giresun İl Müftülüğü gençlere yönelik “Gençlerleyiz, beraberiz” programı düzenledi.

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce organize edilen program Bulancak Yalıköy Çiçekli Camii’nde gerçekleşti. Programda öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Ramazan Topcan tavsiyelerde bulundu.

02-3Milli ve manevi değerlerin önemine vurgu yapan İl Müftüsü Topcan, “Bizler; insanı yaşat ki devlet yaşasın medeniyetinin çocuklarıyız. Bizler; Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Hacı Bayram-ı Veli gibi erenleri bağrından çıkarmış milletiz. Biz, ekmeksiz yaşarız vatansız, bayraksız asla. Vatan, bayrak olmazsa markalı arabalarımızın, markalı elbiselerimizin hiçbir önemi yok. Dünyanın muhtelif bölgelerinde cereyan eden savaşlar bize sadece savaşın acı yüzünü göstermedi. Aynı zamanda vatansızlığın, bayraksızlığın ne büyük bela olduğunu da gösterdi. Size, bize düşen görev, dağılıp parçalanmamaktır. Bir ve beraber olmaktır.” dedi.

Yolda kalanların umudu "Ahşap kulübe" Yolda kalanların umudu "Ahşap kulübe"

Her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye gayret gösterdiğini ifade eden Müftü Topcan, “Genç dostu, öğrenci dostu bir ağabeyiniz olarak sizlerle olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Hepinize, ailelerinize sağlıklı, huzurlu, bereketli ömürler diliyorum, başarılar diliyorum. Sizleri muhabbetle selamlıyorum. Rabbimin selamı üzerinize olsun.” diye konuştu.

Programa Şube Müdürü İsmail Aydın, Uzman Vaiz Zeynep Özdemir, KYK Gülpembe Hatun Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Asiye Yüksel, Manevi Danışman Emine Yurt ve öğrenciler katıldı.