Giresun Belediyesi Konservatuvarı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenledi. Konservatuvarın yanı sıra Halk Eğitim Merkezi ve Güzel Sanatlar Lisesi eğitmenlerinin de yer aldığı orkestra Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Belediye Vahit Sütlaş Sahnesi'nde gerçekleşen konser büyük bir katılımla gerçekleşti. Atatürk'ün yaşamını konu alan üç dakikalık kısa film gösterimiyle başlayan etkinlik çerçevesinde Giresun Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Sercan Kondiloğlu yönetimindeki orkestrada Erman Akten ve Dilek Karaman söylediği parçalarla dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Büyük beğeni ile izlenen konserde izleyiciler sanatçıları dakikalarca alkışladı. 

8-17

Programa katılanlar unutulmaz bir anma gecesine tanıklık ederken bu etkinliği kendileri ile buluşturan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na teşekkür ettiler.
 

Giresun'un doğal ve kültürel değerleri ressamların eserleriyle tanıtılacak Giresun'un doğal ve kültürel değerleri ressamların eserleriyle tanıtılacak

2 (7)-2