İl Müftülüğünce Kur'an'a geçen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Töreni" düzenlendi.

Programa katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kur’an okumayı öğrenen öğrencilerin sevincini paylaşarak, öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

İl Müftüsü Topcan, 4-6 yaş aralığındaki çocukların eğitim-öğretim gördüğü kurslarda sevgi, saygı, merhamet, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve hoşgörü gibi başlıklar altında alanında uzman eğitimciler tarafından değerler eğitimi verildiğini vurguladı.

4-6 yaş grubu çocuklara yönelik eğitim-öğretim faaliyetlerinin İl Müftülüğü koordinesinde aralıksız sürdüğünü ifade eden İl Müftüsü Topcan, "4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız, yarınlarımızı garanti altına almaktır. Güvenli ve yaşanılabilir bir dünya, huzurlu bir dünya inşa etmektir. Bunlardan anarşi olmaz, terör olmaz. Bunlar, sadece siz değerli ailelerimizin değil toplumun yüz akı gençler olacaktır. Bunlar, herkesin gıpta edecekleri, parmakla gösterilen gençler olacaktır. Bu müesseselerin açılmasına vesilen olan devlet büyüklerimize, buraların yaşamasına gayret gösteren siz değerli velilerimize, sevgili yavrularımıza, özveri ve fedakarlıklarıyla yavrularımızı sahiplenen değerli hoca hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi.

Solcu Liseliler Film gösterimi için buluşuyor! Solcu Liseliler Film gösterimi için buluşuyor!

Minik öğrencilerin Kur'an-ı Kerim’den sureler, seçme hadisler, ilahiler ve şiirler okuduğu program, miniklere çeşitli hediyelerin takdim edilmesi, ikram ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Programa Şube Müdürü İsmail Aydın, öğrenciler, aileleri ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.