Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığında Türk ordusunun 26 Ağustos 1922 ‘de başlayarak 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünyanın görmüş olduğu en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçmiştir.

Bilindiği üzere bu taarruzun planlaması büyük bir gizlilik ve titizlik içinde yapılmıştır.

Türk ordumuzun kesin zaferi ile sonuçlanmıştır.

Bu Büyük Taarruzu anmak için Türkiye Cumhuriyeti Yavru Vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bir bayramımızda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları  saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıldı.

Günün anlam ve önemine ilişin paylaşımlar yapıldı.

Bu özel tarihin 101. yıl dönümünde  Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

Yeniçağ Televizyonu ekranlarına konuk olan Tarihçi Ayhan Yüksel  30 Ağustos Zafer bayramına ilişkin,  ve Milli Mücadele’de Giresun Gönüllü Alayları ve Topal Osman’ın etkisi  nedir? Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın cephe savaşları gibi konularda çok önemli açıklamalar ve anekdotları izleyiciler ile paylaştı.

Hürriyetçi Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Kadıoğlu; “Eğitime Hazırlık Ödeneği  acilen ödenmelidir" Hürriyetçi Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Kadıoğlu; “Eğitime Hazırlık Ödeneği  acilen ödenmelidir"

Kaynak: Yeniçağ TV / TürkUlak