Bir dizi programa katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz,  Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren Zeytinlik Konağında incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu'nun ziyaretinde, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat Gülşen, Bakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürü Cihan Bayraktar ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile il milli eğitim yöneticiler de yer aldı.

25163613_whatsappimage20240124at20.24.311

Beraberindekilerle birlikte Zeytinlik Konağının fiziki mekânlarını gezerek yerinde inceleme ve gözlemlerde bulunan Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şamlıoğlu, burada görev yapan usta öğreticiler ve öğrencilerle de kısa sohbetler yaptı, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti. Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti.

Bakan Yardımcısı Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu, okul ve kurumların çalışmalarında ortaya çıkardıkları ürün ve hizmetlere dair patent başvuruları ve markalaşma sürecinin önemine vurgu yaptı. Bu tarihi mekânın eğitim öğretime kazandırılmasında, marka tescilinde ve sunulan hizmetlerde emeği geçen yöneticisinden, öğretmenine, usta öğreticisinden öğrencisine, tüm çalışanları tebrik etti ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Bakan Yardımcısı Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu ve Genel Müdürlerle sunduğu bilgide; İlimizin Zeytinlik Mahallesinde bulunan Tarihi Konağın, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'nin destekleriyle Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yiyecek-içecek ve konaklama alanlarında öğrencilerimizin uygulama birimi haline getirildiğini bilgisini verdi. Ayrıca, Bakanlığın Patent ve Faydalı Model çalışmalarının bir parçası olarak Türk Patent Enstitüsünden "Zeytinlik Konağı"nın marka tescilinin alınarak ilimiz turizmine önemli bir markanın kazandırıldığını dile getirdi.