MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, fındık üreticilerinden FİSKOBİRLİK’e destek çağrısında bulundu.

Kar yağışı yüksek kesimlerdeki fındık üreticilerini sevindirirken, sahil kesimindeki üreticiler ise bekleyişte Kar yağışı yüksek kesimlerdeki fındık üreticilerini sevindirirken, sahil kesimindeki üreticiler ise bekleyişte

Fındığın ana merkezinin Ordu, Giresun ve Trabzon illerinin olması gerektiğini savunan MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, “Fındık bizim herşeyimiz. Düğünümüz, cenazemiz, eğitim ve sağlık harcamalarımız, kısacası her alanda tek geçim kaynağımızdır. Dolayısıyla bugün geldiğimiz noktada tehlikeli bir oyunun önüne geçmek durumundayız. Fındık ayağımızın altından adete bir halı gibi kayıyor. Bu tehlikeyi görmemiz lazım” dedi.

Şanlıtürk, “İlimizin yanı sıra fındık Giresun ve Trabzon’da hem yönetimsel hemde idari bakımdan bu üç ilimizde kalmalıdır. Üreticilerimiz fındığımız az çok demeden iki yıl üst üste mahsüllerini FİSKOBİRLİK’e vererek destek olsunlar. Biz, Cumhur ittifakı bölge milletvekilleri olarak Gazi Meclisimizde 1983 yılında çıkarılan 2844 sayılı fındık kanunu var ya o kanunu uygulayacağız ya da yeni bir fındık kanunu çıkaracağız. Fındık üreten illerimizin Cumhur İttifakı milletvekilleri olarak çalışmalarımızı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de devam ettiriyoruz. Acilen ya 1983 yılında ki fındık kanununu ya da revize edilmiş yeni bir fındık kanununu hayata geçirmemiz lazım. Bundan sonraki süreçte de bunun için çalışıp mücadele edeceğiz. Fındığımıza da, FİSKOBİRLİK’e de sahip çıkarak ürünümüzü tekelden kurtarmak zorundayız. Bunun için değerli üreticilerimizden önemle hassasiyet ve duyarlılık bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.