MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş, bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"MUHTEREM HEMŞEHRİLERiM

14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerini demokratik bir ortamda gerçekleştirdik. Yapılan seçimlerde seçmenlerimiz istikrara ve doğruluğa oy vermiş, huzur güvenlik ve esenliği seçmiştir. Barış ve kardeşliği tercih ederek, maceraya prim ve ruhsat vermemiştir.

2023 hedefleri doğrultusunda bölgesinde ve dünyada küresel bir güç olarak yükselen Türkiye, bugün emperyalist devletler tarafından yeniden kuşatılmaya çalışılmakta ve milli iradesine kelepçe vurulmak istenilmektedir.

Emecen Mobilya Hizmete Açıldı Emecen Mobilya Hizmete Açıldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin Hayat bulmasıyla ülkemiz yönetim sisteminde, diplomaside, ekonomide, savunma sanayinde ve teknolojide bölgesel ve küresel bir güç haline gelmiştir.

Birçok ülke enerji darboğazı ile  uğraşırken, Türkiye gelecek yüzyıla damga vuracak enerji politikalarını adım adım uygulamaya geçirmiştir.
Allah'ın izniyle 21 yüzyıl Türk ve Türkiye yüzyılı olacaktır.

Bu hedefe emin adımlarla ulaşmak için  güçlü bir lidere ihtiyaç vardır.
28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ilimizden daha yüksek bir oy alarak açık ara ve çoğunlukla yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi için Sayın Milletvekilimiz başta olmak üzere teşkilatlarımız ve gönül dostlarımız gece gündüz demeden çalışmalarını süründürmektedir.

"21 Yüzyılda Lider  Ülke Türkiye" idealini gerçekleştirmek için 28 Mayıs'ta tüm hemşehrilerimin duasını ve desteğini bekliyorum.

Bu vesileyle tüm Giresunlu hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum."